2024’ün Öne Çıkan Sanat Etkinlikleri


Art Basel (Mart-Aralık)

Art Basel, yılda dört kez farklı şehirlerde düzenlenen ve birçok ünlü ismin katılımıyla göz kamaştıran önemli bir çağdaş sanat etkinliği olarak karşımıza çıkıyor. Bu yıl Art Basel; Hong Kong, İsviçre, Paris ve Miami'de sanatseverlerle buluşacak. 200'den fazla galerinin ve 4000'den fazla sanatçının eserlerinin sergilendiği bu görkemli etkinliğin 2024 takvimi şu şekilde: 

Art Basel Hong Kong: 28-30 Mart
Art Basel İsviçre: 13-16 Haziran
Art Basel Paris: 18-20 Ekim
Art Basel Miami: 4-8 Aralık

Venedik Bienali (Nisan-Kasım)

Sanat dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olarak konumlanan Venedik Bienali, bu yıl da dünyanın dört bir yanındaki sanatseverleri bir araya getiriyor. B Stranieri Ovunque – Foreigners Everywhere" (Her Yerde Yabancılar) temasıyla görücüye çıkan bienal; göçmenlik, sürgün ve mültecilik gibi evrensel konuları işleyerek sanatın toplumsal etkisini bir kez daha ortaya koyuyor. Venedik’in görkemli atmosferinde gerçekleşecek olan bienal, 20 Nisan’da başlayıp 24 Kasım’a dek sürecek.

Open House Festivali (14-22 Eylül)

Londra'nın her yıl ev sahipliği yaptığı Open House Festivali, mimari yapılara ilgisi olan kişileri için benzersiz bir fırsat sunuyor. Halka açılmayan şehrin önde gelen yapılarını keşfetme imkanı sunan Open House Festivali, 14-22 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Mimarlık tutkunlarına unutulmaz bir deneyim yaşatırken, şehrin zengin kültürel ve mimari mirasını kutlamanın bir parçası olma şansı sunuyor. 


26.03.2024

Diğer Haberler

Venedik Bienali 60. Uluslararası Sanat Sergisi: “Yabancılar Her Yerde”

Venedik Bienali 60. Uluslararası Sanat Sergisi, Arsenale ve Giardini olmak üzere iki ana sergi mekânında gerçekleştirilecek.

DEVAMINI GÖR

İstanbul Caz Festivali'nde Genç Caz+ Rüzgarı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 31.'si düzenlenen İstanbul Caz Festivali'nde, sahne alıp albüm kaydedecek olan Genç Caz+ grupları belli oldu!

DEVAMINI GÖR

Fark yaratan illüstratif tasarımlar: Jonathan Adler X Angelica Hicks

Jonathan Adler’in lüks tasarım çizgisi ile Angelica Hicks’in illüstratif başarısındaki birleşimden doğan yeni bir iş birliği: Jonathan Adler X Angelica Hicks

DEVAMINI GÖR

New York’a saygı duruşunda: Dior

2024 Sonbahar koleksiyonuyla Dior, Paris ve New York kültürlerini Marlene Dietrich’den aldığı ilhamla harmanlıyor.

DEVAMINI GÖR