Döngüsel Tasarım


Stella McCartney imzalı ikonik Falabella ve Frayme MIRUM çantalar, hayvan derisine alternatif olarak tasarlanmış, dünyanın ilk lüks vegan çantaları olma özelliğini taşıyor.

Ünlü moda tasarımcısı Stella McCartney, 2001 yılındaki lansmanından bu yana tasarımlarında hiçbir zaman hayvan derisi, tüyü ve kürkü kullanmayarak insanlara, diğer canlılara ve gezegene karşı duyarlı, hayvansal malzemelerden arındırılmış, hayvanlara eziyet etmeyen alternatifleri savunan öncü mirasını devam ettiriyor.

Yapımında hiçbir hayvansal ürün kullanılmayan ve ilk kez Paris Moda Haftası 2023 Kış defilesinde tanıtılan vegan Falabella ve Frayme çantalar, moda endüstrisini hayvanlara eziyet içermeyen lüks alternatiflerin sınırsız olanaklarıyla tanıştırması açısından da önemli. Natural Fiber Welding (NFW) Peoria, Illinois'deki tesisinde üretilen MIRUM, İtalya'da Stella McCartney zanaatkarlarının üstün el işçiliğiyle Falabella çantalara dönüştürülmüş.

Aynı zamanda döngüsel olma özelliğiyle de türünün ilk örneği olarak, kullanım ömrü sonunda besin şeklinde doğaya geri dönen Falabella ve Frayme MIRUM çantalar, kahverengi ve siyah renk seçeneklerinde sunuluyor. Önemli bir not olarak; 2009 yılında lanse edilen Falabella serisi, dünya çapında 1 milyondan fazla satılan orijinal vegan It-Bag özelliği taşıyor.


07.11.2023

Diğer Haberler

Peach Fuzz ile Evinizde Bahar Esintisi

Tazeliği ve canlılığıyla gelen bahar mevsiminin enerjisini ev dekorasyonunuzda da yansıtmanız mümkün.

DEVAMINI GÖR

Doğayla Bütünleşen Estetik: Dış Mekân Tasarımı

Balkonlar, teraslar ve bahçeler; yaşam alanımızın dışında konforlu bir kaçış noktası sunarlar.

DEVAMINI GÖR

Yaşam Alanınızı Fang Shui’ye Göre Dekore Edin

Feng Shui, Çin kültüründe binlerce yıllık geçmişe sahip olan ve mekanların enerjisini dengelemek için kullanılan bir felsefedir.

DEVAMINI GÖR

Osaka'da Lezzet Yolculuğu

Seyahatlerinizde bilindik rotaların aksine bir yer arıyorsanız Osaka, aradığınız `o yer` olabilir. Osaka, Japonya'nın Kansai bölgesinde bulunan ve `Milletin Mutfağı` olarak bilinen bir yer.

DEVAMINI GÖR