Dubai’nin yeni rekoru


Dünyaca ünlü lüks saat markası Franck Muller, Dubai’de yapılacak bir kulenin en tepesine tasarlayacağı saatle rekora imza atıyor.

Yüksek binalarıyla özdeşleşen Dubai’de yeni bir rekor daha kırılıyor. Dünyanın en yüksek saati rekorunu kıracak bina, Dubai’nin de ilk konut saat kulesi, olacak. Üstelik bu haberi ilk olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ünlü emlak şirketi ve İsviçreli lüks saat üreticisi Franck Muller verdi. Franck Muller Aeternitas Kulesi ismiyle inşa edilecek kule, saat ustalarının emlak dünyasına yaptığı ilk girişim olarak görülüyor. Üst segment bir algının altı çizilecek proje, Dubai’nin marina bölgesinde konumlanacak. Yerden tam 450 metre yükseklikte inşa edilecek kulenin çizimlerinde, tepe bölümündeki saat dikkat çekiyor.

Farklı boyutlardan oluşan rakam ve sayılarla klasik bir yazı tipinde tasarlanacak. Franck Muller ise bu proje için şöyle söylüyor: “Lüks konut projesi resmi olarak Ocak 2024 tarihinde başlayacak, oturmaya hazır hale gelmesi için ise 2026 yılına kadar beklemek gerekecek.” Diğer yandan markanın genel müdürü Erol Baliyan ise Orta Doğu’da da genişlemekten dolayı çok mutlu: “Marka mükemmelliği mirasını gayrimenkul alanına taşımak için BAE'deki markalı konut pazarını stratejik olarak araştırıyoruz. Dünyanın en canlı, lüks ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Dubai gibi birinci sınıf bir şehirde Franck Muller'in ilk emlak iş birliğini başlatmak inanılmaz bir şey. Bu, markamız için yeni bir sayfanın başlangıcını işaret ediyor. Franck Muller için küresel çapta ortaya çıkacak birçok ikonik girişimin ilki olması planlanan rekor kıran bir mirası tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.”


04.01.2024

Diğer Haberler

2024’ün Seyahat Trendleri

Günümüzün seyahat trendleri, derin deneyimlerin ve içsel denge arayışının öne çıktığı bir döneme evriliyor.

DEVAMINI GÖR

Peach Fuzz ile Evinizde Bahar Esintisi

Tazeliği ve canlılığıyla gelen bahar mevsiminin enerjisini ev dekorasyonunuzda da yansıtmanız mümkün.

DEVAMINI GÖR

Doğayla Bütünleşen Estetik: Dış Mekân Tasarımı

Balkonlar, teraslar ve bahçeler; yaşam alanımızın dışında konforlu bir kaçış noktası sunarlar.

DEVAMINI GÖR

Yaşam Alanınızı Fang Shui’ye Göre Dekore Edin

Feng Shui, Çin kültüründe binlerce yıllık geçmişe sahip olan ve mekanların enerjisini dengelemek için kullanılan bir felsefedir.

DEVAMINI GÖR