Christie's Magnificent Jewels Müzayedesi’nde The Yellow Rose ile Rekor Satış


Christie's Magnificent Jewels müzayedesi, 15 Mayıs'ta Cenevre'deki Four Seasons Hotel des Bergues'de gerçekleştirildi.

Toplamda 49,2 milyon İsviçre frangı (54,2 milyon dolar) getiren müzayedede Harry Winston, Cartier, Van Cleef & Arpels gibi ünlü mücevher evleri de yerlerini aldı. Tarihi ve modern mücevherlerden oluşan seçkin koleksiyonların sunulduğu Christie's Magnificent Jewels müzayedesi'nde tüm dikkatleri üzerine toplayan başka bir mücevher vardı: The Yellow Rose. Güney Afrika'da çıkarılmış ve GIA sertifikasına sahip olan armut kesim bu elmas, 202.18 karat (40,4 gram) ağırlığında. Elmas, yaklaşık 4,4 milyon dolarlık satış öncesi tahminini aşarak 6.7 milyon dolara alıcı buldu. Christie's, bu rakamın müzayede evinde 200 karattan daha ağır bir sarı elmas için ödenen en yüksek ikinci fiyat olduğunu belirtti.


25.06.2024

Diğer Haberler

Cannes Film Festivali’nde Kırmızı Halı Şıklığı

Dünya sinemasının en prestijli etkinliklerinden biri olan Cannes Film Festivali, her yıl Fransa'nın güneyindeki Cannes şehrinde düzenleniyor.

DEVAMINI GÖR

Sahne Onların: Penélope Cruz, Brad Pitt ve Chanel Iconic Handbag!

Penélope Cruz ve Brad Pitt, kariyerlerinde ilk kez Chanel Iconic Handbag kampanyasında bir araya geldi.

DEVAMINI GÖR

Krigler ile İmza Parfümünüzü Yaratın

Audrey Hepburn, John F. Kennedy ve Zelda Fitzgerald gibi isimlerin tercihi olan Krigler, aile şirketi olarak yüz yıldan fazla bir süredir öne çıkan markalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

DEVAMINI GÖR

Ferrari Testa Rossa J ile öze saygı duruş!

Efsanenin izinde: Ferrari Testa Rossa

DEVAMINI GÖR